NOTEDIT - midiworld for blinds

Aktuálna verzia

Aktuálna verzia: 2.0
Vydaná: 15. apríla 2012
Stiahnuté: 2873

Stiahnuť Notedit 2.0

Aktuálny snapshot

Aktuálny snapshot: 108
Vydaný: 14. januára 2014
Stiahnutý: 968

Čo je nové

Stiahnuť snapshot 108

Lilypond

Ak chcete pomocou Noteditu tlačiť noty,
stiahnite a nainštalujte si program Lilypond.

Domovská stránka programu Lilypond

Stiahnuť Lilypond

Kto je Online

Momentálne je 3 návštevníkov a 0 člen(ov) online.

Ponuka

Úvodná stránka

MIDI Encyklopédia

Napíšte nám

Kniha návštev

Odporučte nás

Kontakt

RSS

Seriály

Do útrob MIDI (14)

Notedit 3 (25)

Style creator (5)

Event editor (5)

Spolu 49

Na stiahnutie

Štýly (1)

Študijné texty (9)

Spolu 10

HľadaťPokročilé vyhľadávanie

2. Otvorenie a uloženie súboru


Autor: admin - Piatok, 08.03. 2013 - 18:00:00
Finálna verzia 3; Snapshot 100

Event editor programu Notedit spustíme tak, že vojdeme do menu Midi a tam do podmenu Event editor. Tu máme na výber z dvoch možností a to je možnosť „Z aktuálnej skladby“ alebo „Zo súboru“. Rozdiel medzi týmito dvoma možnosťami je ten, že ak v Notedite práve pracujeme na nejakej skladbe a máme ju otvorenú v samotnom programe Notedit, voľbou prvej možnosti „Z aktuálnej skladby“ si rozpracovanú skladbu prevedieme do podoby číselných midi správ. Dosiahneme vlastne to isté, ako keby sme rozpracovanú skladbu najprv uložili ako midi súbor a následne ju načítali do Event editoru. Event editor nám ukáže, ako bude skladba vyzerať a môžeme si ju rovno v Event editore aj uložiť do súboru midi. Druhá voľba „Zo súboru“ spôsobí, že sa otvorí okno pre vyhľadanie súboru v počítači a po zvolení požadovaného midi súboru sa do Event editora načíta označená skladba bez ohľadu na to, čo máme práve rozpracované v Notedite.

Event editor teda pracuje ako samostatný podprogram, ktorý je na Notedite úplne nezávislý a ani ho nijako neovplyvňuje. Pri spustení Event editora len musíme určiť, či sa doň má načítať skladba, ktorá je práve otvorená v Notedite, alebo nejaká úplne iná. V praxi to teda funguje tak, že v Notedite môžeme mať rozpracovanú veľkolepú operu, ale ak potrebujeme nahliadnuť Event editorom do polky, ktorú nám práve priniesol kolega, spustíme Event editor a určíme, že má načítať skladbu zo súboru. V Event editore budeme pracovať s polkou, kým naše veľdielo ostane nedotknuté v Notedite.

Skladbu, ktorú sme v Event editore otvorili a upravili, môžeme uložiť do midi súboru stlačením klávesy F12 a zadaním názvu súboru. Event editor nikdy neukladá výsledok našej práce do zdrojového, ale vždy do nového súboru. Tak je zabezpečené, že okrem upravenej novej verzie nám pre každý prípad ostane aj originálny zdrojový súbor.

K tomu však ešte podotýkam, že kým otvoriť skladbu v Event editore môžeme jej načítaním zo súboru alebo priamo z programu Notedit, výsledok môžeme uložiť len do súboru. Teda ak si otvoríme najnovšiu polku od kolegu, môžeme v skladbe urobiť zmeny a uložiť ich do súboru. Ale ak si do Event editora načítame našu rozpracovanú operu a v Event editore urobíme zmeny, nie je možné upravenú skladbu znova zobraziť v prostredí Noteditu. Aj tu môžeme výsledok uložiť len do súboru. Preto ak chceme v rozpracovanej skladbe urobiť zmeny cez Event editor, nemusíme ju najprv ukladať do súboru a následne otvárať v Event editore. Môžeme jednoducho vojsť do menu Midi a v podmenu Event editor zvoliť možnosť „Z aktuálnej skladby“. Zmeny však musíme uložiť do súboru a ten po zatvorení Event editora znova otvoriť v Notedite.


 

·

 Ďalšie články v rubrike Event editor

25. Zarovnanie dĺžky nôt
24. Posúvanie skladby alebo jej častí
23. Nahrávanie
22. Metronom
21. Porovnávanie midi súborov
20. Kopírovanie, vystrihovanie a odstraňovanie objektov
19. Vkladanie a mazanie pozícií
18. Notový režim a midi režim

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

"2. Otvorenie a uloženie súboru" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
NOTEDIT - midiworld for blinds
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.07 sekúnd