NOTEDIT - midiworld for blinds

Aktuálna verzia

Aktuálna verzia: 2.0
Vydaná: 15. apríla 2012
Stiahnuté: 2873

Stiahnuť Notedit 2.0

Aktuálny snapshot

Aktuálny snapshot: 108
Vydaný: 14. januára 2014
Stiahnutý: 968

Čo je nové

Stiahnuť snapshot 108

Lilypond

Ak chcete pomocou Noteditu tlačiť noty,
stiahnite a nainštalujte si program Lilypond.

Domovská stránka programu Lilypond

Stiahnuť Lilypond

Kto je Online

Momentálne je 3 návštevníkov a 0 člen(ov) online.

Ponuka

Úvodná stránka

MIDI Encyklopédia

Napíšte nám

Kniha návštev

Odporučte nás

Kontakt

RSS

Seriály

Do útrob MIDI (14)

Notedit 3 (25)

Style creator (5)

Event editor (5)

Spolu 49

Na stiahnutie

Štýly (1)

Študijné texty (9)

Spolu 10

HľadaťPokročilé vyhľadávanie

5. Pridávanie, upravovanie, kopírovanie a odstraňovanie správ


Autor: admin - Piatok, 29.03. 2013 - 18:00:00
Finálna verzia 3; Snapshot 100

Pridávanie správ

Do zobrazeného zoznamu správ môžete pridať ľubovoľnú správu. Nová správa bude pridaná pred tú, na ktorej práve stojí kurzor. Tento preto nesmie stáť na riadku s hlavičkou. Umiestnite kurzor na požadovanú správu (napríklad s číslom 10) a stlačte CTRL + N. Objaví sa okno pre pridanie správy, do ktorého postupne zadajte čas, status, oba dátové bajty, meta bajt a sysex. Samozrejme, zadávajte iba tie hodnoty, ktoré si daný typ správy vyžaduje, ostatné nechajte prázdne. Napríklad pri správe typu Note on, vyplníte iba status a dva dátové bajty. Pri meta správach necháte dátové bajty prázdne a vyplníte iba meta bajt a sysex. samozrejme, vždy musí byť zadaný čas a to v podobe odstupu od predošlej správy v midi tikoch.

Do políčka pre status a meta bajt píšte vždy šestnástkové čísla. Do poľa pre čas a dátové bajty vždy desiatkové. Ako pomôcka vám poslúži to, že v poli status a meta je po otvorení okna vpísaný znak $ čo hovorí, že program očakáva šestnástkové číslo.

Na konci formulára sú k dispozícii tlačidlá GM GM2 GS a XG reset, ktoré do políčka sysex automaticky vložia potrebné čísla, takže si ich nemusíte pamätať a vpisovať ručne.

Zadávanie ukončíte kliknutím na tlačidlo OK. Správa sa pridá medzi ostatné a v našom prípade bude mať poradové číslo 9.

Upravovanie správ

Ak potrebujete akúkoľvek správu upraviť, stačí ak sa na ňu kurzorom postavíte a stlačíte CTRL + U. Otvorí sa okno s políčkami pre hodnoty a tieto budú vyplnené dátami z označenej správy. Kurzor bude pritom umiestnený v tom poli, na ktorom ste stáli v okamihu, keď ste stláčali CTRL + U. Teda ak kurzor stojí v stĺpci status a vy dáte upraviť správu, program predpokladá, že chcete zmeniť status a kurzor umiestni do poľa status. Prepíšte požadovanú hodnotu podľa pravidiel midi, pričom do poľa pre status a meta vkladajte vždy šestnástkové a do poľa pre čas a dátové bajty vždy desiatkové čísla. Úpravu ukončite kliknutím na tlačidlo OK.

Kopírovanie a presúvanie správ

Ak potrebujete niektorú správu skopírovať inde, alebo ju vystrihnúť a vložiť na iné miesto, postupujte rovnako, ako by ste to urobili pri texte. Postavte sa na požadovanú správu a stlačte CTRL + C alebo CTRL + X. Prvý príkaz skopíruje správu do schránky a pôvodnú ponechá na svojom mieste, druhý urobí to isté, ale pôvodnú správu odstráni. Potom umiestnite kurzor na správu, pred ktorú má byť obsah schránky vložený. Stlačte CTRL + V a správa sa pridá.

Odstraňovanie správ

V Event editore môžete odstrániť jednu alebo všetky správy. Ak potrebujete odstrániť iba jednu správu, umiestnite na ňu kurzor a stlačte Del. Program sa uistí, či naozaj chcete správu vymazať a vzápätí ju vymaže.

Ak chcete odstrániť skupinu správ, zvoľte najprv filter, ktorý spôsobí, že sa na obrazovke objavia správy, ktoré budú zmazané. Môžete takto zobraziť napríklad všetky meta správy, všetky kontroléry z kanálu 1, všetky kontroléry pre zmenu hlasitosti, všetky správy Program change a podobne. Keď budú na obrazovke správy, ktoré by ste chceli odstrániť, stlačte CTRL + A, čím sa označia všetky správy. Následným stlačením klávesy Del a potvrdením akcie všetky správy, ktoré sú zobrazené na obrazovke, odstránite. Práve pri hromadnom odstraňovaní správ oceníte efektívnosť a moc filtrov.

Všetky tieto úkony vedú k zmene skladby a preto je potrebné výsledok uložiť skôr, ako zatvoríte Event editor. Pre uloženie skladby stlačte F12 a zadajte názov. Ak to neurobíte, Event editor vás k tomu vyzve pri pokuse ukončiť ho.


 

·

 Ďalšie články v rubrike Event editor

25. Zarovnanie dĺžky nôt
24. Posúvanie skladby alebo jej častí
23. Nahrávanie
22. Metronom
21. Porovnávanie midi súborov
20. Kopírovanie, vystrihovanie a odstraňovanie objektov
19. Vkladanie a mazanie pozícií
18. Notový režim a midi režim

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

"5. Pridávanie, upravovanie, kopírovanie a odstraňovanie správ" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
NOTEDIT - midiworld for blinds
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.04 sekúnd